Sivilce Lekelerinden Aspirinle Kurtulma

Sivilce Lekelerinden Aspirinle Kurtulma
10 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 755 kez okundu.

Sivilce lekeleri birçok kadının ve erkeğin ortak problemlerinden bir tanesidir. Oluşmaları çok kolay giderilmeleri son derece zordur. Çeşitli rahatsızlıklar için kullanılan aspirin tam da lekelerden kurtulma noktasında büyük önem taşıyor. Aspirin ile hazırlanan maske sivilce lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olmanın yanında yağlı sivilceleri de söndürme özelliğine de sahip.

Aspirin Maskesi Sivilcelere Nasıl Etki Eder?

Aspirin içinde bulunan salisilik asit, antienflamatuvar özellikli maddeler ile akne oluşumunu engeller ve sivilceler nedeniyle oluşan kızarıklığı yok eder. Bununla beraber siyah noktaların oluşumu daha en baştan engeller. Ancak oluşmuş siyah noktalar nedeniyle gözenekler varsa bunların temizlenmesinde de etkilidir. En önemli özelliği ise cildin lekelerinden arınmasını sağlamasıdır.

Aspirin Maskesi Hazırlanışı ve Uygulaması

Aspirin maskesini hazırlamak için 2-3 adet aspirin, 1 çay kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı ılık suya ihtiyacınız olacak.  İlk olarak aspirinleri bir çorba kaşığı suyun içinde eritmelisiniz. Ardından da içine balı ilave etmelisiniz. Oluşan karışımı, iyice iç içe geçene kadar karıştırmalısınız. Maskeyi uygulamadan önce yüz ve boyun bölgenizi ılık suyla iyice yıkamalı ve göz-ağız çevresi dışında tüm bölgelere maskeyi uygulamalısınız. Maske ciltte 15-20 dakikaya kadar kuruyacaktır. Kuruduktan sonra parmaklarınızla cildinizi ovalayarak maskeyi temizleyebilirsiniz. Son olarak da suyla cildinizi iyice durulamalısınız.

Maske Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Aspirin maskesini, cildi yağlı ya da karma formda olanlar haftada bir gün olmak üzere uygulayabilirler. Cilt eğer çok çabuk yağlanıyorsa ve çok lekeliyse haftada iki güne çıkartılabilir. Cildi hassas olanlar, genellikle kuru cildi olanlar maskeyi uygulamamalıdır. Ayrıca maskeyi uygulayacağınız zaman mutlaka her seferinde taze olarak hazırlamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git