Saç Bakımı İçin Faydalı Doğal Yağlar

Saç Bakımı İçin Faydalı Doğal Yağlar
28 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 1.447 kez okundu.

Saç bakımı erkek, kadın demeksizin herkesin ihtiyaç duyduğu konulardan biridir. Beslenme düzeni, uykusuzluk, stres, çevresel etkenler ve aşırı ısıya mağruz kalma gibi nedenlerden ötürü zaman içerisinde saçlarda yıpranma ya da dökülme gibi sorunlar oluşabilmektedir. Saç bakımı için faydalı doğal yağlar sayesinde saçlarınızın daha parlak ve güçlü görünmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki saçlarınızdaki sorunları en aza indirmek için haftada 1 kez düzenli olarak saç bakımı yapmanız gerekmektedir. Doğal yağlar ile yapacağınız bakımın düzenli olması kadar saçlarınızı belirli bir süre ısı ya da boyama gibi işlemlerden de uzak tutmanızı öneririz.

Zeytinyağı

Doğal antioksidanlar içeren zeytinyağı her evde kolayca bulunabilen doğal yağlardan biridir. Saçı besleyerek güçlendiren ve doğal bir parlaklık kazandıran zeytinyağını banyodan önce saçınıza uygulayarak 30 dakika bekletip saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saç bakımı için doğal yağlar arasında zeytinyağını en özel sıraya koymakta fayda var.

Argan Yağı

B ve E vitaminleri açısından zengin olan argan yağı saçların doğal parlaklığını kazanmasında ve yumuşamasında etkilidir. Argan yağını saça uygularken masaj yaparak saç derinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Saçınıza ihtiyacı olan nemi doğal yöntemlerle kazandırmak isterseniz Hindistan cevizi yağı en ideal seçim olacaktır. Saç bakımı için kullanılabilecek doğal yağlar arasında yer alan Hindistan cevizi yağı saçlarınızın hızlı uzamasında da etki sağlayacaktır.

Sarımsak Yağı

İçerdiği doğal antibiyotik sayesinde saç sorunlarının ilacı olan sarımsak yağı saç uzaması için mükemmel bir çözümdür. Sarımsak yağının rahatsız edici kokusunu azaltmak için içerisine birkaç damla lavanta yağı ilave edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git