Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?
21 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 1.264 kez okundu.

Sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olmayı her kadın ister. Ancak vücudun her bölgesinde olduğu gibi tırnaklarında bakıma ihtiyacı vardır. Evde tırnak bakımı nasıl yapılır sorusuna sunacağımız cevaplar ile kendi tırnak bakımınızı yapabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki tırnak bakımı için kuaföre gitmenize, yüksek meblağlar ödemenize ve başkalarına kullanılan malzemeler ile sağlıksız bakıma ihtiyacınız yok. Evde kendi tırnak bakımınızı uygulayabileceğiniz doğal yöntemler mevcut.

Evde tırnak bakımı için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemler şunlardır;

  • Tırnaklarınız için tercih edebileceğiniz en kolay bakım yöntemi limondur. Tırnaklarınızı en az 20 dakika limon suyunda bekletebilir ya da limonu ortadan ikiye bölerek tırnaklarınızı içine bastırabilirsiniz. Bu yöntem tırnaklarınızın güçlenmesini ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır.
  • Tırnaklarınıza peeling uygulamak için küçük bir kaba bir miktar su ve tuz ekleyerek ellerinizi 15 dakika bu suda bekletebilirsiniz. Bu işlem tırnaklarınızın beyazlaması için faydalı olacaktır.
  • Çabuk kırılan tırnaklara sahipseniz her gece yatmadan önce tırnaklarınıza vazelin sürerek nem kazanmasını ve sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz.
  • Tırnak bakımı için en uygun zaman sıcak bir duş sonrasıdır. Tırnak etlerinin yumuşadığı ve kolayca manikür uygulanabildiği bu süreçte tırnak etlerinizi kesebilir, tırnaklarınızı kısaltarak törpüleyebilirsiniz.
  • Tırnaklarınızın çok çabuk kırılmasından şikayetçiyseniz ellerinizi sürekli su ile temas ettirmekten kaçınmanızı öneririz.

Uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak için ayda en az 2 defa evde tırnak bakımı önerileri ile bakım uygulamanızda fayda vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git