Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözümler

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözümler
9 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 1.104 kez okundu.

Gözaltı morlukları çoğu kişi için en olumsuz estetik sorunlardan biridir. Uykusuzluk, stres, yorgunluk ve kullanılan ilaçlar gibi birçok etkenden ötürü oluşabilen gözaltı morlukları oldukça rahatsız edici bir durumdur. Daha aydınlık ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız gözaltı morlukları için doğal çözümler sunacağız. Bu önerileri evinizde kolayca uygulayarak gözaltı morluklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları İçin Bitki Çayları

Çoğumuz günlük yaşamda paket şeklinde bitki çayları tüketiriz. Özellikle yeşil çay içtikten sonra paketini atmayarak buzluğa koyun ve sabahları buzluktan çıkardığınız paketi birkaç dakika boyunca gözlerinizin üzerinde bekletmeye çalışın. Düzenli olarak her sabah bu yöntemi uyguladığınızda 1 hafta içerisinde gözaltı morluklarınızın minimuma indiğini fark edebilirsiniz. Gözaltı morluklarına doğal çözüm olarak bitki çayı poşetlerini atmamanızı öneririz.

Gözaltı Morlukları İçin Maske

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet orta boy kivi
  • 1 çay kaşığı bal

Salatalık ve kiviyi püre haline getirerek içerisine balı da ilave edin. Hazırladığınız maskeyi göz çevresine uygulayarak 15 dakika bekletin ve cildinizi durulayın.

Gözaltı Morluklarına Patates

Hem gözlerinizi dinlendirmek, hem de gözaltı morluklarından kısa sürede kurtulmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz en etkili yöntem patatestir. İster dilim şeklinde, isterseniz de rendelenmiş halde patatesi gözlerinizin üzerine koyun ve 30 dakika bekletin. Ardından cildinizi durulayarak patatesin rahatlatıcı etkisini hissedin. Bu yöntem gözaltı morlukları için çözüm arayanların haftada en az 1 defa tekrarlaması gereken bir yoldur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git