Kırmızı Ruj ile Gözaltı Morluklarına Son

Kırmızı Ruj ile Gözaltı Morluklarına Son
24 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 1.536 kez okundu.

Gözaltı morlukları aslında genel olarak bakım gerektiren ama bazen acil durumların ortaya çıkmasıyla paniğe neden olan durumlardan biridir. Düzenli olarak bakım yapıldığında, maskeler uygulandığında morlukların görünümünü hafifletmek mümkün olacaktır. Böylece makyajla kapatmak gerektiğinde de daha başarılı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Kırmızı Ruj ile Kamufle

Yakın zamanlarda ortaya çıkan bir video ile gözaltı morluklarından kurtulmak açısından çok ilginç fikirler olduğu görüldü. Bunun için yüzünüze kat kat makyaj uygulayarak cilde zarar vermeye gerek kalmayacak. Mutyala isimli bayan gözaltı morluklarını kapatmak konusunda kırmızı ruj kullanmanın etkili olduğunu uygulamalı olarak gösterdi.

Kırmızı Ruj Yöntemi Nasıl Uygulanır?

  • Turuncuya yakın tonlarda bir kırmızı ruju öncelikle gözaltındaki morlukların üzerine sürmelisiniz. Sürdüğün bu renk, skala düşünüldüğünde tam da mavi mor tonlarının karşısına denk geliyor. Yani aslında çok mantıklı bir işlem.
  • Ardından aynı renk ruju, fırça yardımıyla bir miktarda göz üzerine uygulamalısınız. Fırça yardımıyla ruju göz çevrenizde yayarak dağıtmalısınız.
  • Sonrasında kapattığınız lekelerin üzeri de dâhil olmak üzere yüzün tamamına fondöten uygulayabilirsiniz. Gözaltı morluklarının yok olduğunu göreceksiniz. Ancak bunlar kesin çözüm değildir ve geçici bir kamufle sağlar.

Gözaltı Morlukları için Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj yaparken en büyük hatalardan birisi de gözaltı morluklarına yapılan uygulamalardır. Eğer kırmızı ruj yöntemini denemeyerek normal bir makyaj stili uygulayacaksanız; gözaltınıza kapatıcıdan başka bir ürün sürmemelisiniz. Kat kat pudra, fondöten, kapatıcı sürmek kamufleden ziyade çirkin bir görünüme neden olacaktır. Gözaltı için üretilen kapatıcılar yeterli olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git