Buz ile Kırışıklıklardan Kurtulma

Buz ile Kırışıklıklardan Kurtulma
26 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 1.790 kez okundu.

Birçok kişinin kâbusudur yüzdeki kırışıklıklar. Kimi için fazla yapılan mimik sonucu kimi için de yaş ilerlemesi ile cildin yer çekimine yenik düşmesi sonucu oluşan kırışıklar güzelliği gölgeleyen en büyük sorundur.

 

Kırışıklıkların Oluşmaması İçin Alınacak Önlemler

Yüzde kırışıklık oluşması kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Ancak bazı yanlış alışkanlıklar ad yüzde kırışıklık oluşmasını tetiklemekte ve erken yaşlarda yüz kırışıklıkları oluşmasına sebep olmaktadır.

Özellikle 20-22 yaşlardan itibaren dikkat edilmesi gereken ve ciltte kırışıklığa sebep olan alışkanlıklar arasında;

  • Yüksek miktarda sigara ve alkol kullanımı
  • Düzensiz beslenme
  • Güneşte fazla kalma
  • Cildi nemsiz bırakma
  • Makyajı temizlemeden uyuma yer alıyor.

Bu alışkanlıklar tamamen ortadan kaldırılıp sağlıklı seçenekler ile yer değiştirildiğinde ise 60’lı yaşlara kadar genç bir cilde sahip olunabiliyor.

Kırışıklardan Kurtulmanın Buz Yolu

Kırışıklıklardan kurtulmanın bir çok yöntemi sunuluyor ancak bunlardan evde uygulanan ve çok da kolay olan yöntem buz ile kırışıklık giderme olarak karşımıza çıkıyor.

Uygulayanların da etkisinden bahsettiği buz ile kırışıklıklardan kurtulma yöntemi her evde bulunan malzemeler ile yapıldığından da en çok tercih edilen kırışıklık giderme yöntemi oluyor.

 

Buz İle Kırışıklık Giderme Tekniği

Hindiba ve nane yapraklarından birer tutam alıp kıyarak doğrayın. Daha sonra bu karışımı derin bir kaba alıp üzerine kaynar su dökerek demlenip soğumasını bekleyin. Soğuyan suyu buz kalıplarına dökün.

Bu özel buz karışımını kullanarak evinizin konforunda kırışıklıklarınızdan kurtulmanın tekniği de sırasıyla şunları uygulayarak mümkün olabiliyor;

  • Öncelikle buhar banyosu yaparak cildin yumuşamasını sağlayın
  • Daha sonra kırışıklıkların olduğu yere özel hazırladığınız buz kalıpları ile masaj yapın
  • Bu yöntemi sabah ve akşam uygulayarak tüm kırışıklıklardan kurtulun.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git