Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri 2

Düğün dendiğinde akla ilk gelen konulardan birisi gelinlik olmaktadır. Gelinlik her evlenecek kadının giymeyi heyecanla beklediği elbiselerdir. Sadesi, süslüsü, kabarığı ile modeli ne olursa olsun hemen hemen her kadının bir gelinlik hayali vardır. Bu modeller arasından hızla kendisini sıyıran başlıca model, Fransız dantelli gelinlik modelleri olmaktadır.

Fransız danteli, dantelin tül ile bir arada, yekpare üretildiği biçimleridir. Detay verecek olursak: tül üretilirken aynı anda danteli de üzerine nakışlanır. Yani ayrı bir işlem görmeden tek seferde üretimden çıkar. Gelinliğin modeli ne olursa olsun Fransız danteli kesinlikle ona çok yakışmaktadır. Bu sebeple oldukça fazla tercih edilmektedir. Fransız danteli sayesinde gelinlikler ile daha ihtişamlı görünmenin yanı sıra geleneksel bir görüntü elde edilmektedir.

Fransız Danteli Hangi Modellerde Kullanılır?

Fransız danteli hemen hemen her gelinlik modelinde kullanılmaktadır. Bunlar arasından örnek verecek olursak, başlıca Fransız dantelli gelinlik modelleri: prenses kesim, A kesim, denizkızı, bohem, gibi modellerdir. Her model için oldukça sevilerek kullanılmakta ve gelinliklere hareket katmaktadır. Gelinliklerin özellikle omuz, yaka ve kuyruk kısımlarında kullanılmaktadır. Bununla beraber gelinliğin tamamı Fransız danteli ile üretilen modelleri de mevcuttur.

Fransız Dantelli Gelinlik Alırken Dikkat!

Fransız dantelinin üretim yöntemi biraz zahmetli olması ile birlikte maliyeti daha yüksektir. Bu sebeple piyasada oldukça fazla sayıda sahtesi mevcuttur.  Fransız dantelli gelinlik modelleri tercih edecekseniz mutlaka güvendiğiniz bir nokta seçmeli ya da Fransız danteli konusunda iyi bir araştırma yaparak gitmelisiniz. Aksi takdirde gerçek modeline çok yakın, sahte bir ürün ile kandırılabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git