Güzel ve Saglıklı Bir Cilt için Vazelin Kullanımı

Güzel ve Saglıklı  Bir Cilt için  Vazelin Kullanımı
12 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 1.049 kez okundu.

Birçok faydası bulunan değerli bakım ürünlerinden bir tanesidir vazelin. En ufak bir şeyde hemen vazelin kullanmaya başvururuz. Üstelik vazelin birçok kozmetik ürününün içinde ham madde olarak kullanılıyor. Bu nedenle doğalını kullanmak daha uygun olacaktır. Faydaları saymakla bitmeyen, en iyi keşiflerden biri olan vazelin, kadınlar tarafından birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle makyaj yaparken sıklıkla kullanılan vazelin aynı zamanda da çok iyi bir makyaj temizleyici olarak bilinmektedir.

Makyajda Vazelin Kullanımı

Dudaklarda ruj öncesinde nemlendirici olarak kullanılan vazelin, yoğun nem oranı sayesinde dudakların ve rujun kuru görünmesinin önüne geçmektedir. Makyaj öncesinde kullanmak dışında gece yatarken dudaklarınıza bir miktar vazelin kullanabilirsiniz. Kirpiklerde de sıklıkla kullanılan vazelini bu aşamada dikkatli kullanmak gerekir. Gözle temasa dikkat etmelisiniz. Eski maskaranızın fırçasına vazelin sürün ve kirpiklerinize sürün. Doğal bir rimel olarak kullanabileceğiniz bu yöntem aynı zamanda kirpiklerin beslenmesini ve uzamasını da sağlıyor. Bunun yanında kaş fırçasıyla da kaşlarınıza sürebilir; kaşları hem düzeltebilir hem de çoğaltabilirsiniz.

Yumuşak Ayaklar ve Eller

Vazelinin yumuşatıcı ve cildi onarıcı etkisi tartışılmaz. Özellikle ayakların topuk bölgesinde ve elleri sıklıkla soğuğa, sürtünmeye maruz kalanlarda kesinlikle kullanılmalıdır. Ayaklarınızdaki ölü derileri topuk taşıyla ve ellerinizdeki ölü derileri de kil ya da peeling yardımı ile temizleyin ve ardından da vazelin ile nemlendirin. Düzeli olarak kullandığınızda artık ölü derilerin sertleşmelere neden olmadığını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git