Makyajla Gözleri Belirginleştirme Önerileri

Makyajla Gözleri Belirginleştirme Önerileri
31 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 1.748 kez okundu.

Evde amatör makyaj yapan ve güzellik salonlarındaprofesyonel makyaj yaptıran bayanlar, her zaman göz makyajını ön planda tutarlar. Önce giysiye göre, göz makyajındaki kullanılacak renk tonları seçilir, sonra diğer yüz hatlarına, göz makyajı ile uyumlu olan renklerde makyaj yapılır. Gözlerine çok güvenen bayanlar koyu renk tonlarında, buğulu göz makyajı ile gözlerini vurgulayan makyaj yaptırmaktadır. Bunun dışında küçük gözleri büyük, düşük gözleri normal göstermek için de değişik makyaj hileleri vardır.

Buğulu Göz Makyajı İle Gözleri Belirginleştirme

Gri renk tonları kullanılarak yapılan bu göz makyajı, özel davet ve düğünlerde gözleri ön plana çıkartmak için kullanılır. Göz kapağı önce açık renk bir far ile aydınlatılır, sonra göz pınarından açık gri renkleri kullanılarak başlanır, ortaya bir ton koyu gri, şakaklara doğru füme renk far sürülür. Bu kadar koyu renklerle, gözlerin ön plana çıkarıldığı makyajda, pembe ve şeftali gibi açık renklerde rujlar tercih edilmelidir.

Eyeliner İle Gözleri Belirginleştirme

1960’ lı yıllarda çok fazla kullanılaneyerlinerlar son yıllarda tekrar kullanılmaya başlanmıştır. Çekik göz makyajında kullanılan Eyeliner, göz kapağının iç bölümüne ince sürülmeye başlanır ve göz kapağının bitimine doğru iyice kalınlaştırılır. Eyeliner kullanılarak yapılan makyajda kırmızı ve koyu kahverengi renk tonlarında rujlar tercih edilir.

Beyaz Kalem Kullanarak Gözleri Belirginleştirme

Alt kirpik diplerine sürülen beyaz kalem, gözleri belirginleştirmesinin yanında, gözleri olduğundan büyük göstermek için kullanılır.  Türkan Şoray gözlerine hayran olan bayanlar bu küçük makyaj hilesi ile mucizeler yaratabilirler. Alt kirpik diplerinesürülen beyaz kalemin ardından, kirpiklere bolca rimel sürülmelidir. Giysi ile uyumlu renklerde far ve rujlar makyajı tamamlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git