Cilt Beyazlatmak İçin Öneriler ve Püf Noktalar

Cilt Beyazlatmak İçin Öneriler ve Püf Noktalar
16 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 1.109 kez okundu.

Hava şartları, yanlış uygulanan ağda, çeşitli genetik faktörler ve ilaç kullanımı gibi sebeplerden ciltte kararmalar oluşabilmekte ve bu hoşa gitmeyen görüntülere sebep olabilmektedir. Ancak evde uygulanabilecek yöntemler ile kararmalar azaltılabilmekte düzenli uygulamada en aza indirilebilmekte.

Ağda Cildi Karartıyor

Her ağda olmasa da bazı şekerli ağdalar ve yanlış uygulanan ağda yöntemleri dolayısı ile ciltte kararmalar oluşabiliyor.

Kararmaların sebebi her zaman ağda olmamakla birlikte ciltteki kararmalara çoğu zaman genetik faktörler de sebep olabiliyor.

Ev yapımı uygulamalar ile kararmalar azaltılabiliyor hatta düzenli kullanımda en az düzeye çekilebiliyor. Ancak kararmalar genetik faktörlere bağlı olarak oluşmuş ise yalnızca bir miktar azalma sağlanabiliyor.

Cilt Kararmasını Önleyen Maddeler

Ciltteki kararmanın önlenmesinden önce kararmanın olmasını engellemek en doğru yöntem olacaktır. Bunun için;

  • Ağda uygulamalarında en sağlıklı ve doğru olan yöntemi seçmelisiniz
  • Güneş kremi kullanmadan ve ıslak kalarak güneş altına yatmamalısınız
  • Güneş altında uzun süreler kalmamalısınız
  • Kese yaparken derinizi kazımadan yapmaya özen göstermelisiniz
  • Hava değişimlerinde cildinizin nemini korumasına dikkat etmelisiniz

En Etkili Cilt Beyazlatma Yöntemi

Cilt beyazlatma yöntemlerine bakıldığında onlarca yöntemle karşılaşılabilmekte. Ancak en etkili cilt beyazlatma yöntemi şu şekilde karşımıza çıkmakta;

Pilav yapmak için kullandığınız pirinçten bir avuç alıp su dolu kaba koyarak gece boyu bekletin. Beyazlaşmasını istediğiniz bölgeye nazik bir peeling yapın ve ardından gece boyu bekleyen pirincin suyu ile dibine çöken nişastasını da kullanarak masaj yapın. Düzenli uygulandığında bu yöntem sayesinde cilt rengi 2 tona kadar açılabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git