Kaş Doldururken Yapılan Hatalar

Kaş Doldururken Yapılan Hatalar
25 Eylül 2019 tarihinde eklendi, 1.851 kez okundu.

Kalın kaş modası ile birlikte son yıllarda bayanların makyaj yaparken en fazla özen gösterdiği detay kaş doldurma oluyor. Kaşların kalın ve doğal bir görünüm alması için makyaj hilelerinden yardım alınıyor. Özellikle de doğal durması açısından fırça ile kaşlar özenli bir şekilde tek tek dolduruluyor. Siz de kaşlarınızın ince ya da seyrek olmasından hoşlanmayanlardansanız, özellikle de makyajla kaş doldurma sırasında sorun yaşayanlardansanız doğru yerdesiniz. Kaş doldururken yapılan hatalar konusunda sizlere birkaç önerimiz var.

Hatalı Ürün Seçimi

Birbirinden farklı amaca yönelik makyaj ürünlerinin geliştirildiği günümüzde kaş doldurma işlemi için kalem, far ya da jel ürünler kullanılmaktadır. Kaş doldurma işlemi için en sık yapılan hata yanlış ürün seçimidir. Kaşlarınızı doldururken hangi ürünle daha rahat ve doğal bir uygulama yapacaksanız o ürünü tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi halde uygulayamadığınız bir ürün kaşlarınızın doğallıktan uzaklaşmasına neden olacaktır.

Hatalı Ton Seçimi

Kaş doldurmada yapılan hatalar arasında bir diğeri ise ürün tonunu yanlış seçmektir. Kaş doldurma işlemi için mümkün olduğunca kaş renginize yakın tonları tercih etmelisiniz. Özellikle koyu tonlardan kaçınmanızı öneririz. Koyu renk ürünler hem kaşlarınızın doğal görünmesini engelleyecek, hem de makyajınızın ağır bir görünüme ulaşmasına neden olacaktır.

Hatalı Uygulama

Kaşlarınızın şeklini incelemeli, doğal halinden uzaklaşmamalısınız. Birçok kişi kaş doldurma işlemi sırasında boşlukları doldurmak yerine kaşlarını hayalindeki modele çevirmeye çalışmaktadır. Nihayetinde ise doğallıktan uzak ve yapmacık kaşlar ortaya çıkmaktadır. Kaş doldururken yapılan yanlışlar arasında en önemlilerinden birisi de hatalı uygulamadır. Mümkün olduğunca kaşlarınızın doğallığını bozmadan aradaki boşlukları doldurmaya çalışmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git