Çatlak Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

Çatlak Tedavisi İçin Doğal Yöntemler
17 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 1.199 kez okundu.

Hamilelik döneminde ya da kilo alıp verme sonrasında oluşan çatlaklar birçok kadının ortak cilt problemlerinden biridir. Önlem alınmadığı sürece zamanla artan çatlaklar düzenli olarak bakım yapıldığında en aza inmektedir. Çatlak tedavisi için doğal yöntemler uygulayarak çatlaklardan kurtulmak mümkün olmakla birlikte, en ideal çözümler de yine doğal yöntemlerde saklıdır.

Çatlak Tedavisi İçin Avakado Maskesi

Çatlak problemini en aza indirmek için yapılması gereken şeylerden birisi vücuda ihtiyacı olan nemi kazandırmaktır. Avakado maskesi düzenli olarak uygulandığında iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. 1 adet olgunlaşmış avakadoyu ezerek püre haline getirin. İçerisine 1 yemek kaşığı bal ve yarım limonun suyunu ekleyin. Hazırladığınız maskeyi çatlaklarınızın olduğu bölgelere masaj yaparak uygulayın. Streç film ile sararak 1 saat bekledikten sonra ılık su durulayın. Çatlak tedavisi için avakado maskesi düzenli olarak uygulandığında kısa sürede etkili sonuçlar ortaya koyacaktır.

Çatlak Tedavisi İçin Kakao Yağı Maskesi

Cilt tarafından emilmesi kolay olan kakao yağı çatlaklar için uygulanabilecek en doğal çözümlerden biridir. Yeterli miktarda kakao yağını sıcak su dolu kabın üzerinde vücut ısısına gelecek kıvamda eritin. Ardından sorunlu bölgelere masaj yaparak uygulayın ve 2-3 saat kadar cildinizde bekletin. Ilık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Çatlak tedavisi için doğal çözümler arasında yer alan kakao yağı maskesi cildi nemlendirerek ihtiyacı olan nemi doğal yöntemlerle kazandırmaktadır. Önerdiğimiz maske tariflerini haftada en az 1 defa uygulayarak etkili çözümler alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git