Kivi ile Yapılan Cilt Maskeleri

Kivi ile Yapılan Cilt Maskeleri
15 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 1.319 kez okundu.

Kivi içeriğindeki yüksek antioksidan oranı, C vitamini ve çeşitli minerallerle, sağlığa olduğu kadar cilde de faydalı bir besindir. Kivi kullanarak hazırlanan cilt maskeleri düzenli olarak uygulandığında farkı kısa sürede görebilirsiniz. İçeriğindeki asitler, cildin ölü derilerden arınması için gerekli işlevi görerek; peeling etkisi yaratır. Bununla beraber de cildin yumuşamasına ve beslenmesine etki eder. Cilt üzerindeki küçük ve basit lekeleri kivi maskeleri kullanarak giderebilirsiniz. Ayrıca siyah noktaların temizlenmesi gibi bir etkisi de vardır.

Kivi Halkaları

Olgunlaşmış bir kivinin tercih edilmesi önemlidir. Kabukları soyulan kivileri ince dilimler haline getirin. Kivileri yıkamadan bu dilimleri yüzün tüm bölgelerine yerleştirin. 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile ya da dayanamazsanız ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Kivi Maskesi

Yağlı bir cilt tipine sahipseniz; kivi ile yapılan cilt maskesi, yağ yapısının dengelenmesini sağlayacaktır. Bu maskeyi yaparken olgunlaşmamış kivileri tercih etmelisiniz. Böylece cildiniz tekrar yağlanmaz. Hafta içinde iki defa kivi maskesini uygulayabilirsiniz. Kivileri ezin ve püre haline getirin ardından yüzünüze sürün. 15 dakika beklemeniz yeterlidir.

Kuru Ciltler için Kivi Maskesi

Yağlı ciltler için kullanıldığı şekilde hazırladığınız maskeyi, yine yüzünüze uygulayın ve 5 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Dengeleme özelliği olan kivi maskesi kuru cildi nemlendirecektir. Tüm maskeleri uygularken yapmanız gerektiği gibi öncelikle bileğiniz bir kısmında denemeniz faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git