Baharat Setleri İle Mutfağınıza Renk Katın

Baharat Setleri İle Mutfağınıza Renk Katın
22 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 1.850 kez okundu.

İlk defa girilen evlerde, dikkat edilen ilk ayrıntı evdeki renk uyumudur. Uyumsuz renkler kullanılarak oluşturulan evler, kalabalık ve sıkıcı görünecektir. Mutfaklarda duvar kâğıtları, mutfak dolapları, masa ve sandalyeler arasındaki renk ve desen uyumuna dikkat edilmelidir. Mutfaktaki renk uyumu ile birbaşka dikkat çeken ayrıntı, baharat setleridir. Genellikle dolap dışına yerleştirilen baharat setleri, sade renk tasarlanan mutfaklarda çok renkli seçilebilir. Değişik figürler işlenen cam, metal veya porselen baharat setleri mutlaka her evde bulunan bir mutfak malzemesidir.

Porselen Baharat Setleri

Mutfak dolabındaki raflara veya tezgâhın üzerinde kendi metal yuvasına yerleştirilen porselen baharat setleri, sade döşenmiş mutfaklarda canlı renklerde, renkli mutfaklarda ise sade renklerde kullanılmalıdır. Ahşap, hafif kapakları sayesinde rahat kullanılabilen porselen baharatlıklar, mutfak dekorasyonuna çok yakışan meyve figürleri ve çiçek desenleri işlenerek üretilir. Tek renk tercih edilen baharat setleri, 2015 yılının modası, neon renklerde olabilir.

Cam Baharat Setleri

İnce ve kalın camdan üretilen seçenekleri mevcuttur. Kapaklarda renk ve desen kullanılarak çok sıradan havasından arındırılır. Şeffaflığı sayesinde, içindeki baharatı da gösteren cam baharatlıklar, kullanım rahatlığı sağlar. Cam üzerine oluşturulmuş baskılar ve kapaklarına yerleştirilen kurdeleler, mutfakları oldukça şık gösterecektir.

Metal Baharat Setleri

Genellikle gri fırın,buzdolabı ve bulaşık makinesi kullanılan evlerde, metal baharat setleri bir renk bütünlüğü yaratacaktır. Tezgâh üzerine konulan, kendi metal yuvasına veya duvara yerleştirilen modelleri mevcuttur. Cam ve metal birlikte kullanılarak üretilen baharat setleri de renkli beyaz eşyalar ile birlikte kullanılabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git