Mutfak Dekorasyonunda Renkli Beyaz Eşyalar

2016 Dekorasyon modasında göze çarpan renkli,  buzdolapları, fırınlar, çamaşır ve bulaşık makineleri evini renkli tasarlamak isteyen ailelere değişik seçenekler sunmaktadır. Mutfak duvarları ve dolaplarda kullanılan ahşap ile uyumlu renklerde, renkli beyaz eşyalar kullanılabileceği gibi zıt renkler kullanılarak ta değişik kombinler oluşturulabilir. Antika beyaz eşyaları hatırlatan gösterişli neon renklerdeki beyaz eşyalar, evdeki enerjiyi de yükseltecektir. Sade renk beyaz eşyaların yanında çeşitli desenler kullanılarak üretilen beyaz eşyalar da mevcuttur. Sade açık tonlar kullanılan mutfaklarda, manzara veya çiçek desenli beyaz eşyalar dikkat çekici duracaktır.

Renkli Buzdolapları

Kırmızı mutfak ahşapları ile kullanılan kırmızı buzdolabı, mutfakta renk bütünlüğü oluşturacaktır. Kırmızının yanında sarı, mor, turuncu, mavi gibi dikkat çekici renkteki buzdolapları uygun renk mutfak ahşapları ve duvar kâğıtları ile kombinlenebilir.

 

Renkli Bulaşık Makineleri

Dikkat çekici renklerde üretilen bulaşık makineleri buzdolabı ile aynı renkte kullanılabileceği gibi, iki rengin hâkim olduğu mutfaklarda, odadaki diğer renkte de seçilebilir.Kapağında değişik desenler kullanılan bulaşık makineleri, açık renk mutfak dolaplarında çok şık bir görüntü oluşturacaktır.

Renkli Fırınlar

Mutfaktaki renk bütünlüğü dikkate alınarak seçilen fırınlar, ankastre tarzı veya klasik fırınların renkli seçenekleri olabilir.

Renkli Çamaşır Makineleri

Genellikle banyo dolaplarının içine yerleştirilen çamaşır makineleri, banyoda oluşturulan renk bütünlüğü dikkate alınarak seçilir. Ender de olsa mutfak içerisine yerleştirilen çamaşır makineleri, buzdolabı ve bulaşık makinesinin rengi dikkate alınarak seçilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git