Yatak Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Fikirler
11 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 1.366 kez okundu.

Ev dekorasyonunda en fazla özen gösterilmesi gereken alanlardan birisi yatak odasıdır. Bunun nedeni yatak odalarının günlük yaşamın stresinden uzak, dinlenme ve rahat uyku gibi ihtiyaçlara yönelik olmasıdır. Sizlere yatak odası dekorasyonu için fikirler sunarak evinizde size özel bir bölüm oluşturmanıza destek olacağız.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yatak odanız mekan olarak genişse dekorasyon yaparken işiniz sandığınız kadar zor değildir. Ancak küçük bir yatak odası mekanını dekore edenler için durum bu kadar şanslı değildir. İşte sizlere küçük yatak odası dekorasyonu için öneriler;

  • Yatak odası dekorasyonunda aşırı renklilikten kaçınmanız gerekir. Güneş alan bir odaya sahipseniz dekorasyonda koyu renkleri, güneş almayan bir odaya sahipseniz de açık tonları tercih edebilirsiniz.
  • Yapılan araştırmalar yatak odası dekorasyonunda koyu renkler kullanmanın uyku açısından rahatlık sağladığını ortaya koymuştur.
  • Gri, beyaz ve siyah gibi temel renkler modern yatak odası dekorasyonu için tercih edilebilecek en ideal seçimlerdir.
  • İşlevsellik açısından yatağınızı çekmeceli ya da bazalı modellerden tercih edebilirsiniz. Kişisel eşyaların muhafaza edilmesi açısından bu tarz yataklar avantaj sağlayıcıdır.
  • Yatak odasında aydınlatma olarak aşırı aydınlık bir sistem kullanılmamalıdır. Ancak kitap okuma ya da ışığa ihtiyaç duyma anında ortama daha fazla aydınlık katacak bir abajur ya da led ışık sistemi de kullanılabilir.
  • Küçük yatak odalarını daha geniş göstermek için bol aynalı dolaplar tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git