Pratik Nemlendirici Maske Tarifi

Pratik Nemlendirici Maske Tarifi
6 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 1.702 kez okundu.

Pratik Nemlendirici Maske Tarifi

Mevsim geçişleriyle beraber yaz aylarının da gelmesi üzerine cildimiz zaman zaman kuruyor ve bu kuruluk zamanla pul pul dökülmelere yol açıyor. Cildimiz bu dönemlerde dışarıdan nem takviyesine ihtiyaç duyabiliyor. Bu sebeple sizlere tamamı ev malzemelerinden oluşan, kolaylıkla ulaşabileceğiniz pratik nemlendirici maske tarifi vereceğim!

Üç Malzemeli Pratik Nem Bombası!

Kuru ciltlerin çok seveceği bu maske tarifi, yoğun nem verirken aynı zamanda kırışıklıkları azaltır ve gözenek sıkılaştırır. Malzemeleri ise oldukça basit; bir yemek kaşığı mayonez, bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon.   Sadece üç malzeme ile kuru ciltten kurtulabilir ve cildinizi neme doyurabilirsiniz. Mayonezin içerisindeki yumurta ve nişasta, ciltte botoks etkisi yaparak kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Limonun ise cilde çok yararlı özellikleri olup özellikle bu maskede sivilce çıkmasını önlemek için kullanılır. Ve son olarak bal, cilt için doğal nemlendiricidir. Bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra bir fırça yardımıyla yüzünüze uygulayıp yaklaşık on beş dakika kadar bekletebilirsiniz.

Cildiniz Nemsiz Kalmasın!

Bu mükemmel pratik nemlendirici maske tarifini cildiniz her kuruduğunda uygulayabilirsiniz. Cildinizi nemsiz bırakmadan, ona ihtiyacı olan maskeyi dışarıdan vermek, cildiniz için yapılabilecek en güzel iyiliklerden bir tanesidir. Sizlere verdiğimiz üç malzemeli pratik maske tarifimizi haftalık cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Gözeneksiz, kırışıksız, bol nemli muhteşem bir cilt için nem bombası maskemizi mutlaka denemelisiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git