Cilt Bakımı Nasıl Kolay Yapılır?

Cilt Bakımı Nasıl Kolay Yapılır?
25 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 1.006 kez okundu.

Cildimizin erken yaşlanmasını önlemek ve daha sağlıklı görünen cilde sahip olmak için düzenli cilt bakımı şarttır. Düzenli olarak bakım yapılmayan ciltler erken yaşta kırışmaya başlayacaktır. Zamanınınız olmadığında ya da yorgun olduğunuz günlerde en kolay cilt bakımı nasıl yapılır diye sorduğunuzda cevabı sizler için hazırladık.

  • Güneşin yaymış olduğu ultraviyole ışınlar cildimizde lekelere ve kızarıklara yol açmaktadır. Makyaj öncesinde sürdüğünüz güneş kremini gün içerisinde tekrar tazelemek zor geldiğinde, SBF içeren toz pudraları kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizi güneş ışığından korumanın yanı sıra kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Tonik, losyon ve temizleme sularını her gün kullanmak zor geliyorsa, kısa süre içinde cildi temizleyen ve ferahlatan naneli peelingleri kullanabilirsiniz. Haftada sadece iki kez bunu uygulayarak cildinize parlaklık kazandırabilir aynı zamanda da cildinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Günlük düzenli olarak alınan C vitamini cilt bakımı için oldukça önemlidir. Yaşlandırmayı geciktiren ve cildinize parlaklık kazandıran C vitamini içeren bir meyve suyu ile cildinizi yaşlanma gibi olası etkilerden koruyabilirsiniz.
  • Sabah kalktığınızda şişmiş ve yorgun gözüken göz altlarınızdan mı şikayetçisiniz? Bu gibi durumlarda yatmadan önce kullandığınız yastığın altına bir yastık daha ekleyerek bu şişliklerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Hafif şiş olan göz altlarınızı ise dolapta soğuttuğunuz metal bir kaşıkla kompres yaparak kolaylıkla geçirebilirsiniz.

25

Bu yazımızda sizler için “en kolay cilt bakımı nasıl yapılır?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Listelenen bu önerileri uygulayarak kolaylıkla cildinizin yaşlanmasını engelleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git