Çatlayan Dudaklar İçin Öneriler

Çatlayan Dudaklar İçin Öneriler
26 Mart 2019 tarihinde eklendi, 933 kez okundu.

Mevsimlerin sert geçişleri, uzun süre susuz kalmak, uykusunda istemsizce ağzı açık uyumak, dudak ısırma gibi sebepler dudakların çatlamasına sebep olabilmekte. Pahalı kozmetik ürünleri ile bu sıkıntılara çözüm arayanlar ise ucuz ve daha sağlıklı ev yapımı çözümler aramakta.

Ev Yapımı Kozmetik Ürünleri

Yediğimiz gıdalar ile ev ortamında kolaylıkla yapılan kozmetik ürünler sayesinde kalıcı tedavilere ulaşmak mümkün olabiliyor. Kozmetik ürünlerin içerisindeki kimyasal bileşenler sebebi ile kullanılan kozmetiği takiben başka kozmetik ürünü kullanmak gerekebiliyor.

Ancak ev yapımı kozmetik ürünleri ile gelen sağlık kalıcı oluyor ve gönül rahatlığı ile istenilen sıklıkta kullanılabiliyor.

Özellikle dudak ve yüz gibi hassas derinin olduğu bölgelerde de ev yapımı kozmetik ürünleri ile yapılan tedaviler uzmanlar tarafından desteklenen tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.

Dudaklar İçin Kolay Tarifler

Hava şartları, fazla ruj kullanımı, nemsiz kalma durumları sonucunda çatlayan dudaklar acı verici sonuçlara sebep olabiliyor. Böylesi durumların önüne geçmek için bir çok kozmetik markasına başvuran kadınlar sonuçta hep mutsuz oluyor. Etkili ve ev yapımı yöntemler ile dudak çatlaklarına tamamen veda etmek mümkün oluyor.

Dudak çatlakları için bir çok tarif bulmak mümkün ancak uygulayanlar tarafından en çok sevilen yöntem;

  • Bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağını uygun kabın içerisinde karıştırın
  • Ardından yumuşak uçlu bir diş fırçası ile bu karışımı dudaklarınıza uygulayıp 5-10 dakika bekletin
  • Ilık suyla yıkayarak temizleyin.

Dudakları besleyip yumuşatan bu yöntemi gün aşırı uyguladığınızda hem dudaklarınız çatlamayacak hem de daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git