Minimalist Dekorasyon İçin Fikirler

Minimalist dekorasyon sadeliğin ön planda olduğu, ışıltılı objeler ve ağır mobilyaları bu dekorasyonda pek fazla görmek mümkün değil. Tek rengin hakim olduğu minimalist dekorasyonda objelerde kullanılan farklı renkler ile ortama canlılık kazandırılmaya çalışıyor. Bu dekorasyon için en fazla tercih edilen renk ise siyah ve beyaz oluyor. Minimalist dekorasyon için fikirler sunacağımız yazımızı dikkate alarak siz de yaşam alanlarınıza modern bir hava katabilirsiniz.

Son yıllarda moda dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alan minimal parçalar dekorasyon içinde trendler arasındaki yerini alıyor. Evinizin her köşesinde minimalist dekorasyon fikirlerine yer verebilirsiniz. İster yatak odasında, ister yemek odasında, isterseniz de banyoda dahi minimalist dekorasyon fikirleri uygulamanız mümkündür.

İşte sizlere minimalist dekorasyon için öneriler;

  • Sadeliğin ön planda olduğu bu dekorasyon için siyah, beyaz, krem, bej ve kahverengi gibi renkleri tercih etmeniz mümkündür.
  • Zemin için parke, lamine ya da gösterişli olmayan seramik döşemesi tercih edebilirsiniz.
  • Deri kanepeler, desenli olmayan koltuklar ve yastıklar minimalist dekorasyon için ideal seçimlerdir.
  • Minimalist dekorasyon özellikle geniş olmayan mekanları daha ferah ve açık göstermek için kullanılabilir. Aksesuarları ve mobilyaları birbirine yakın şekilde kullanarak ortamı daha geniş göstermek mümkündür.
  • Spot aydınlatmalar ve LED lambalar minimalist dekorasyon fikirleri arasında mutlaka yer vermeniz seçimlerdir. Ayrıca mobilyalarınızdan farklı bir tekli koltuk ya da puf gibi seçimler de bu dekorasyon için idealdir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git