Straplez Elbiselerle Hangi Sütyen Giyilmeli?

Straplez Elbiselerle Hangi Sütyen Giyilmeli?
26 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 2.153 kez okundu.

Straplez elbiseler tercih ettiğiniz zaman iç çamaşırı seçimi büyük önem taşır. Tüm günü rahatsız geçirmemek ve elbisenin de güzel görünmesi için çamaşır seçerken elbisenin kalıbına, kumaşın uygun sütyenleri tercih etmelisiniz. Son zamanlarda sütyenlerin kendi içinde birçok çeşidi piyasaya sürüldü. Elbisenize uygun olan modeli mutlaka bulacaksınız.

 

Dekolte Sütyenler

Dekolte sütyenler, hem dekolteli kıyafetler için hem de straplez elbiseler için gayet uygundur. Özellikle straplez elbisenizin ön kısmı biraz açıksa ya da sırt ve yan bölgelerinde pencere dekolteleri varsa kesinlikle bu tür sütyenleri tercih etmelisiniz. Dekolte sütyenler genellikle sırt kısmı şeffaf bantlardan oluşur ama sırt kısmı tamamen boş olan modelleri de vardır. Bunlar yandaki şeffaf bantlar sayesinde cilde tutunur ve rahatsızlık vermeden güzel görünmenizi sağlar.

Straplez Sütyenler

Tercih ettiğiniz elbise eğer sırt dekolteli değilse sadece straplez kesimdeyse; askısız straplez sütyenler kullanılabilir. Bu modellerin balenli olanları daha uygun olacaktır. Balenler, sütyenin ön kısmının düşmesini engeller. Göğüslerinizin durumuna göre sütyenin destekli ya da desteksiz modellerini kullanabilirsiniz. Straplez sütyenler askı gerektirmeden rahatlıkla durabildiği için bu tür kullanımlarda hoş bir görünüm verir.

Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Straplez elbise ile sütyen kullanırken seçimlerinizi çok dikkatli yapmalısınız. Balenli ve destekli olmasına dikkat etmek dışında sütyenin kumaşı da büyük önem taşır. Sütyen yüzeyinde dantel, boncuk gibi süslemeler olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun dışında sütyenin bedenini daha sıkı tutsun diye düşünerek kesinlikle küçük almamalısınız. Kendi bedeninize uygun almazsanız; çamaşır çok sıkacak ve çirkin bir görünüm ortaya çıkacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git