Kruvaze Yaka Abiye Modelleri

Kıyafet seçimi yaparken en fazla dikkat edilen detay kendimize yakışan modeli seçmektir. Boşuna ‘’Moda insanın kendine yakışandır’’ dememişler. Seçim yaparken hem modaya uyum sağlamak, hem de vücut tipine uygun modellere yönelmek gerekiyor. Bu noktada kıyafetin bilhassa üst kısmı yüz ve vücut şeklini ön plana çıkarıyor. Kruvaze yaka abiye modelleri yüzünün güzelliğini ön plana çıkarmak isteyenler için en ideal tercihlerden olmaktadır.

Vücudunuzu ve yüzünüzü daha ince göstermek isteyenlerdenseniz kruvaze yaka abiyeler sizin için biçilmiş kaftan gibidir. Birçok kişi bu tarz modellerin dikkatleri göğüs kısmına çektiğini düşünse de kruvaze yaka abiyeler vücudu daha uzun göstermektedir. Özellikle kısa boyunlu ve kalın gövdeli bayanların bu tarz kruvaze yaka abiye ile daha ince ve zarif bir görünüme kavuşması mümkündür.

Kruvaze yaka abiyeler her ne kadar ince ve zarif bir görünüm sağlasa da büyük göğüslü bayanların kaçınması gereken bir modeldir. Derin göğüs dekoltesi ile birleştiğinde göğüsler olduğundan daha da iri ve sarkık bir görünüme yol açabilmektedir.

Vücut tipi ne olursa olsun her bayan kruvaze yaka abiye modeli tercih edebilir. Ancak göğüsleri iri olan bayanlarda bu tarz modeller abartılı ve iğreti bir görünüme neden olabilir. Son olarak kruvaze yaka abiyelerin uzun ve sivri yüzlü bayanlar içinde tam bir uyum yaratacağını belirtmekte fayda var. Uzun kolyeler ile kombin edildiğinde şıklığı daha da artırmak mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git