Kısa Boylular İçin Abiye Modelleri

Abiye elbiselerde genellikle uzun modeller tercih edilse de oldukça şık ve farklı, bir o kadar da göz alıcı kısa modeller kreasyonlarda yer almakta. Kısa boylular için abiye modelleri tavsiye edilirken çoğunlukla uzun modeller tercih edilmez. Aslında bu pekte doğru bir öneri değildir. Her ne kadar kısa elbiseler bacak boyunu uzun göstereceği için uzun algısı yaratsa da uzun modeller de mutlaka denenmelidir.

Kısa Boylu Bayanlar Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kısa boylu bayanlar abiye seçerken, öncelikle kıyafetin tek renk ve tek parça olmasına dikkat etmelidirler. Tek renk, tek parça, üzerinize oturan, hatları zarif bir şekilde ortaya çıkaran modeller daha uzun bir algı oluşturacaktır. Koyu renkler de aynı illüzyonu yaratacaktır. Kısa boylu bayanlar için abiye modelleri seçerken karışık desenlerden, enine çizgiler, büyük çiçekler, geometrik desenlerden uzak durmak faydalı olacaktır. Bu tip desenler genellikle ister uzun ister kısa boylu olun sizi en az bir beden büyük gösterecektir.

Kısa Boylu Bayanlar Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kısa boylu bayanlar abiyelerini tamamlayacak aksesuar seçerken bazı püf noktalarına dikkat ederlerse daha uzun görünmeleri için faydalı olabilir. Büyük aksesuar ve çantalardan uzak durmalısınız. Mutlaka küçük bir çanta tercih edin. Ayakkabı tercihinizi de yüksek topuklardan yana kullanın. Uzun bir elbise seçtiyseniz ve ayakkabılar gözükmeyecekse, kullanabilecekseniz çok yüksek topuklu bir ayakkabı seçebilirsiniz. Tepeden yapılmış bir topuz veya üstü yükseltilmiş bir saç modeli de daha uzun görünmenize yardımcı olacaktır. Ancak dağınık saçlardan uzak durmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git