Balkon Dekorasyonu İçin Fikirler

Güneşin ve sıcak yaz günlerinin keyfini yaşamak için kullanılan balkonlar çoğu evin en güzel köşelerinden biridir. Kimi zaman kısa bir balkon keyfi ile günün stresini atmak mümkünken, kimi zamansa sıcaktan bunalıp biraz da olsa serinlemek için balkonda vakit geçirmek tercih edilir. Sizlere balkon dekorasyonu için fikirler sunarak küçük, büyük fark etmeksizin balkonunuzu yaz için güzel bir köşe haline getirmenizi sağlayacağız.

Balkon dekorasyonu için illaki geniş bir balkona sahip olmanız gerekmiyor. Küçücük bir balkonunuz dahi olsa şık bir dokunuşla günün belirli saatlerinde hava alabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Peki nasıl mı?

Ahşap Mobilyalar

Balkonunuz için tercih edeceğiniz mobilyaların ahşap olmasına özen göstermenizde fayda var. Ahşap mobilyalar hem görünüm açısından, hem de kullanım açısından balkon dekorasyonu için avantaj sağlamaktadır.

Puflar ve Minderler

Balkonunuz fazla geniş değilse yere yakın küçük bir sehpa ve çevresine de puflar ya da minderler ile şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Özellikle yaz akşamlarında pufların üzerinde balkon keyfi yaparken sehpanızın üzerinden de dekorasyon stilinize uygun renkli bir mumu eksik etmeyin.

Çiçekler ve Süslemeler

Söz konusu açık alan olduğunda çiçekler bu tarz mekanları süslemek için en ideal aksesuarlardır. Özellikle de balkon dekorasyonu için öneriler arasında çiçeklere yer vermemek olmaz. Balkonunuzun boyutuna göre çiçeklerle süslemeler yapabilirsiniz. İster renkli saksılar ile balkon demirlerinizi süsleyebilir, isterseniz de raflı bir sistemle balkonunuzun bir köşesinde rengarenk çiçeklere yer verebilirsniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git