Genç Kızlar İçin 2019 Tesettür Modası

Genç Kızlar İçin 2019 Tesettür Modası

Tesettür denildiği zaman insanların aklına kadınların saçlarını şal veya eşarp ile örtmesi ya da kapatması olarak algılanmaktadır. Fakat tesettür, İslam değerleri baz alınarak, yaşadığımızın topluluğun kültürel değerlerini, toplum ahlakını, toplumun bakış açısını yansıtarak giyinme şeklidir. Tesettür giyinmeye başlayan genç kızlarımızı için hazırladığımız bu yazımızda tesettür modası hakkında öneriler vereceğiz. Giyeceğiniz kıyafet veya bu kıyafetin markası ne olursa olsun, vücudunuza yakışan ve size uyumlu parçalar olmalıdır, öncelikle bunu unutmayın.

 

 

 

Giyim Önerileri:

  • Genç bir kız olarak zamanınızın çoğu okulda geçecektir. Bu sebepten dolayı daha sportif bir giyim tarzına sahip olmalısınız. Uzun gömlek, şişme yelek, kot etek ve ebruli şaldan oluşan bir kombin sizin için daha uygun olacaktır.
  • Genç kız modası için en uygun renkler; pastel renkler ve canlı renklerdir. Ancak tesettür giyim tarzına sahip olduğunuz için göze çarpan canlı renkler yerine pastel renkleri daha uygun olacaktır. Örneğin, pastel şeker pembesi veya pudralı mavi olabilir.
  • Sonbahar-kış sezonunda bulunduğumuz şu dönemde, daha koyu renkler veya askeri tonlar geçebilirsiniz. Bu renkler tesettür modası için vazgeçilmez renklerdir.
  • Yaz aylarında kullanacağınız kıyafetler için daha canlı ve sade renkleri tercih etmenizi öneririz.
  • En önemli detay, vücut hatlarınızı belli etmeyen ve rahat hissettiren kıyafetler giyinmenizdir. Bu tarz bir giyim ile hem yaşınıza uygun hem de zarif bir imaj yakalayabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git