Etek Gömlek Kombin Tesettür 2023

Etek Gömlek Kombin Tesettür 2023
24 Şubat 2023 tarihinde eklendi, 510 kez okundu.

Etek gömlek kombin – tesettür, tesettür modası etek ve gömlek en sık yer verilen parçalardır. Tesettür modası içinde etekler ve gömlekler çok sık kullanılır. Salaş gömlekleri takip eden uzun ve bol etekler sık sık kombinlerin parçalarını oluşturur. Tesettür modası denildiğinde aklına gelen birçok kombin vardır. Bu kombinlerin birçoğu birbirine benzese de modern şık ve özel stiller yaratılması da oldukça kolay. İstenilen bluz ya da gömlek eşleştirilerek farklı etekler ile kombin tamamlanabilir.

Bu kombin yapılırken aynı zamanda kişiler dış giyim ürünlerine ve ayakkabılara da öncelik verebilir. Aksesuarlar ile tamamlandığı takdirde etek gömlek kombini daha şık bir seviyeye taşınabilir. Birçok kişi tarafından tercih edilen etek ve gömlek kombinleri günümüzde hala kullanılıyor. 1980’li yıllardan bugüne dek birçok farklı etek – gömlek modasıyla karşılaşılması da mümkün.

Etek ve Gömlekler ile Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

Tesettür modası ve aksesuarlar kombine göre değişir. Kombin için seçilecek olan parçalara uygun aksesuar seçilmesi önemlidir. Bu aksesuarların küpeler, kolyeler ve bilezikler ile birleştirilmesi de mümkün. Etek ve gömlekler ile kullanılan aksesuarlar çok çeşitli olabilir. Örneğin kravatlar kemer olarak kullanabilir ya da eteklerin kemerleri çantaya dönüştürülebilir.

Dolayısıyla birbirinden farklı aksesuar kullanımı yapılması mümkün. Modern şık ve yeni nesil bir görünüm isteyen kişiler, aksesuarları farklı şekillerde de kullanabilir. Her aksesuar sadece olduğu şekilde kullanılmak zorunda değildir. Örneğin kolyeler zincire dönüşürken küpelerde çantaların süs parçalarına dönüşebilir. Hem modern bir görünüm belirlerken hem de kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

Ayrıca erkek kombin önerileri için tıklayınız.

Etek ve Gömleklerde Renk Uyumu Nasıl Belirlenir?

Tesettür kombini etek ve gömlek için belirleyici unsurlardan biri de renklerdir. Sıcak renkler bir arada kullanılabileceği gibi sıcak renkler ve ara renklerle birlikte kullanılabilir. Tek renkten oluşan kombinler genellikle boğucu bir görüntü sunmaktadır. Bu sebeple de tek renkten yapılan kombinler çok sık tavsiye edilmez. Etek ve gömleklerde renk uyumu isteyen kişilerin pastel tonları tercih etmesi tavsiye edilir.

Pastel tonlar hem baskın renklerle uyumludur hem de farklı desenler ile kullanılabilir. Aynı zamanda hem eteğin hem de hep gömleğin çok desenli olması, ortaya çıkacak olan görüntünün karmaşıklaşmasına sebep olur. Bu sorunu yaşamamak için tesettür modası içerisinde eğer etek ya da gömlek gidilmek isteniyorsa renk uyumuna dikkat edilmesi gerekir. Daha çok pastel tonlar, açık renkler ve bunları takip eden koyu ve geçiş tonları kullanılabilir.

Etek Gömlek Kombin

Etek Gömlek Kombin

Etek ve Gömleklerde Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Etek ve gömlekler için ayakkabı uyumuna da bakılmaktadır. Ayakkabının kombiniyle uyumlu olması için kombinin rengine ve türüne göre hareket etmek gerekir. Ayakkabıya bağlı olarak kombin önerisi yapılması da mümkün. Etek ve gömlek ile uyumlu olan bir. Ayakkabının tercih edilmesi görüntünün bütüncül bir yapıya bürünmesini sağlar.

Örneğin kış aylarında yapılacak bir kombin hem daha pastel tonlarda yapılırken hem de salaş hırkalar tercih edilir. Bunun için kullanılacak olan ayakkabılar arasında topuklu çizmeler olabileceği gibi postallar da uygundur. Kış aylarında etek ve gömlek kombini yaparken kar botu tercih etmek ve kar botunun üzerine midi etek giymekte mümkün. Son olarak salaş bir gömlek ile kombin tamamlanabilir.

Tesettür etek trendyol modelleri için tıklayınız.

Etek ve Gömlekler için Dış Giyim Nasıl Tamamlayıcı Olur?

Etek ve gömleklerde ceket tercihi önemlidir. Rastgele giyinmiş gibi giyinmemek için ceket tercihine de odaklanmak gerekir. Yapılan kombin ne kadar iyi olursa olsun üzerine giyilen dış giyim ürünü uygun olmadığı zaman kombinin tamamlanması daha zor olacaktır. Bu sebeple de etek ve gömleklerde dış giyim tercih edecek olan kişiler hırkaları, paltoları ve montları kullanabilir. Yaz aylarında ise daha çok ince hırkalar kombini tamamlamak için uygundur.

Etek Gömlek Kombin Tesettür

Etek Gömlek Kombin Tesettür

Tesettür Etek – Gömlek

Kombin Önerileri  

Etek ve gömlek kombin tavsiyesi tesettür için şu şekilde sıralanabilir:

  • Pembe tonlarında gömlek bej ya da nude tonlarda etek
  • Açık mavi renkte gömlek ve beyaz renkte etek
  • Siyah kumaş gömlek ve siyah etek
  • Midi etek üzerine oversize gömlek ve içine bluz
  • Midi etek üzerine standart gömlek
  • Renkli etek üzerine tamamlayıcı desenli gömlek

Bu önerileri herkes kendi tesettür moda anlayışına göre değiştirebilir ve kendisine uyarlayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git