Evde Saç Kesimi Yöntemleri ve Püf Noktaları

Evde Saç Kesimi Yöntemleri ve Püf Noktaları
13 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 1.408 kez okundu.

Evde saç kesimi yapmaya karar vermek önemli bir adımdır ama neden bu kadar zor olduğu düşünülür bilinmez. Neticede geçmiş zamanlarda kuaförle henüz yokken herkes kendi saçını evinde kesiyordu. Ayrıca artık kuaförlerden de ciddi anlamda canı yanmış kişiler görebiliyoruz. Ciddi farklılıklar yaratan kesimleri evde denemeniz ilk etapta uygun olmaz. Kırıkları temizlemekten, kâkül kesmekten işe başlayabilirsiniz.

Saç Kesimine Hazırlık

Saçlarınız kesmeye başlamadan evvel mutlaka saçlarınızı yıkamalı ve ıslak olarak kesime başlamalısınız. Kuru saçta makas kullanmak saçların kolay kırılmasına ve zarar görmesine neden olur. Saçın yumuşamasını sağlayan bir bakım ürünü kullanarak; hem daha kolay kesim yapabilir hem de saçların korunmasını sağlayabilirsiniz. Mutlaka bir kesim alanı oluşturun; yere ve üzerinize saç dökülmemesi için önlemlerinizi alın.

Makas Kullanımı

Öncelikle saçın üst kısmını düzgün şekilde ayırarak toplayın. Kalan alt kısımları, tarak yardımıyla düzeltin ve parmaklarınızın arasında tutarak düz bir şekilde kesin. Birkaç kez bu işlemi tekrar edin; istediğiniz boyda ve düz olduğuna karar verdikten sonra kat verecekseniz toplu olan tutamdan bir miktar daha alın. Aynı işlemi bu yeni kata da uygulayın. Kat verme işlemi bittikten sonra saçın tamamına, tutam tutam alarak tarak ve makas ile düzeltmeler uygulayın.  Kâkül kesecekseniz; kâkül için önceden bir miktar saç ayırmalısınız. Bu saçı öne doğru tarayarak aynı yöntemle kesmelisiniz. Eğim vermek istiyorsanız; bu aşamada ayarlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git